Konkurs poetycki CT780

Od 09/05/2013 - 20:30 do 02/06/2013 - 20:30

Pochodzisz z Torunia, mieszkasz tu, bądź jesteś w jakiś sposób z nim związany? Mamy dla Ciebie konkurs!

Krok 1

Napisz lub wyciągnij z szuflady maksymalnie trzy wiersze. Tematyka Twoich tekstów powinna dotyczyć Torunia, być nim zainspirowana, jakkolwiek słowo „Toruń” nie musi pojawić się w treści ani tytule. Forma tekstów jest dowolna, natomiast ich długość nie powinna przekraczać 780 znaków (włączając spacje i znaki interpunkcyjne) lub 20 wersów (włączając odstępy międzywersowe). Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, również w Internecie.

Krok 2

Prześlij swoje wiersze w treści maila na adres grupa.piekary24@gmail.com. W tytule wiadomości wystarczy, że podasz CT780. Prosimy o podpisanie tekstów oraz dołączenie krótkiej informacji o sobie (tzw. one-liner nie dłuższy niż 100 znaków). Jeśli to możliwe, prosimy o podanie również kontaktowego numeru telefonu. Na wiersze czekamy do 2 czerwca 2013 roku.

Krok 3

Spośród nadesłanych tekstów wybierzemy te najciekawsze (maksymalnie 7 tekstów). Laureaci konkursu zostaną poinformowani drogą elektroniczną do dnia 9 czerwca 2013 roku. Ilość nagrodzonych tekstów nie jest równa liczbie Laureatów konkursu.

Główną nagrodą w konkursie jest publikacja wybranych wierszy (w formie drukowanej i elektronicznej). Publikacja będzie miała formę ep-ki poetyckiej oraz zostanie wydania na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa Użycie Niekomercyjne 3.0 z zachowaniem własnościowych praw autorskich Autorów. Publikacja będzie dostępna do pobrania za darmo w Internecie oraz w formie papierowej w Punktach z Dobrą Literaturą. Każdy z laureatów konkursu otrzyma egzemplarze autorskie.

Krok 4

Prezentacja wyników konkursu będzie miała miejsce 20 czerwca 2013 roku podczas Transmisji Poetyckiej CT780, która odbędzie się w Klubie Niebo w Toruniu (ul. Rynek Staromiejski 1). Nagrodzone wiersze zostaną zaprezentowane przez członków Grupy Literackiej Piekary24.

Notatki

  1. Organizatorem konkursu jest Grupa Literacka Piekary24
  2. Organizatorzy nie biorą udziału w konkursie
  3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie konkursu oraz ilości laureatów i nagród (bez podawania przyczyn)
  4. Nadesłane prace są oceniane przez powołaną przez Organizatorów Komisję Konkursową
  5. Limit 780 znaków (lub 20 wersów) wynika z formatu ep-ki konkursowej. EP-ka ma nadany numer ISBN.
  6. Kontaktowy numer telefonu wykorzystany będzie jedynie w ramach spraw dotyczących konkursu.
  7. Grupa Literacka Piekary24 zastrzega sobie prawo do autorskiej interpretacji tekstów, w ramach licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa Użycie Niekomercyjne 3.0.

Konkurs poetycki CT780 oraz Transmisja Poetycka CT780 realizowane są przy udziale środków Gminy Miasta Torunia w ramach Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

Spotkanie z cyklu

Konkursy